Fiyatlar iktidar medyasını ikiye bölündü… Konu: Bodrum

Işıkçıların yayın organı Türkiye gazetesi 28 Mayıs 2024’te yayımladığı bir haberle Türkiye’deki tatil bölgelerinde otel fiyatlarından şikayetçi olmuştu. Bazı otel fiyatlarının, dünyanın en lüks tatil bölgelerini de geçtiğini belirten Türkiye gazetesi, “Türkiye turizmde ‘en pahalı ülke’ konumuna doğru gidiyor” demişti.

Türkiye gazetesi Dubai ve Paris ile Bodrum’u karşılaştırdığı haberde şunları yazmıştı:

“Türkiye turizmde ‘en pahalı ülke’ konumuna doğru gidiyor. Yerli turist için tatil hayal iken, yabancılar da alternatif rotaları tercih etmeye başladı. Öyle ki Bodrum’da 1 hafta tatil için 902 bin lira isteyen otel bile bulunuyor. Buna karşın Dubai’nin 7 yıldızlı en pahalı oteli aynı hizmet için 290 bin TL, Paris Disney Land 335 bin lira talep ediyor.”

SABAH GAZETESİ TÜRKİYE İLE TERS DÜŞTÜ

Sabah gazetesi ise Işıkçıların yayın organı Türkiye gazetesi aksine sosyal medya ve haberlerde yüksek fiyatlar gösterilerek pahalı algısı oluşturulduğunu belirtti.

Sabah Gazetesi’nde bugün yayınlanan Betül Alakent imzalı haberde, “Sosyal medyada paylaşılan yüksek fişler Bodrum’u vurdu. Otellerin doluluğu % 60’a düştü, mekânlar boş kaldı. Sosyal medyadaki paylaşımlara tepkili olan esnaf, “Her yer pahalı algısı oluşturuyorlar. 100 TL’ye lahmacun, 200 TL’ye 3 çeşit yemek var” diyor” ifadeleri kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x