Görüntüler İnfial Yaratmıştı! Aile Bakanlığı’ndan Çocuklara Şiş Batırma Olayıyla İlgili Açıklama

Şanlıurfa’da Rufai tarikatının zikir töreninde 4-5 yaş aralığındaki çocukların karnına şiş batırılarak yürütüldüğü görüntüler infial yaratmıştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ‘Bakanlığımız davaya müdahil olarak suçluların en ağır cezayı alması için hukuki sürecin en yakın takipçisi olacak.’ denildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Şanlıurfa’da yaşanan ve basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan “Şanlıurfa’da 4-5 yaşındaki çocuklara şiş batırdılar” başlıklı haberlere ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Açıklamada, olayın öğrenilmesinin hemen ardından Şanlıurfa İl Müdürlüğü ekiplerinin derhal harekete geçtiği ve olayın gerçekleştiği iddia edilen adrese intikal ettiği belirtildi. Ayrıca, olaya karışan şahıslarla ilgili suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

‘Bakanlığımız hukuki sürecin en yakın takipçisi olacak’

Açıklamada ayrıca şunlar kaydedildi:

‘Yapılan incelemeler neticesinde haberlere ve paylaşımlara konu olan çocuklar devlet koruması altına alınmıştır. Koruma altına alınan çocuklara yönelik uygun hizmet modelleri uzman personelimiz tarafından yürütülmektedir. Çocukların üstün yararı ilkesince söz konusu görüntülerle ilgili Şanlıurfa Sulh Ceza Hakimliğine erişim engelleme talebinde bulunulmuştur. Bakanlığımız davaya müdahil olarak suçluların en ağır cezayı alması için hukuki sürecin en yakın takipçisi olacak.’

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x